آشنایی با سامان ارسطو بازیگر تغییر جنسیت داده سریال تلویزیونی به همراه تصوير - مجله تفریحی
۲۳ام دی ۱۳۹۶ تفریحی

سامان ارسطو؛ بازیگر تئاتر و تلویزیون، یکبار درون ۲۴ سالگی به اصرار خانواده ازدواج کرد و بعد از یک روز زندگی با شوهر، از او جدا شد. او یک ترنسکشوال بوده که درون سال ۱۳۸۷، درون سن ۴۱ سالگی، تغییر جنسیت داد و از اين بنابراين نام خود را از فرزانه به سامان تغییر داد. وی درون همان سال ازدواج کرد و درون سال ۱۳۹۰ جدا شدند. سامان ارسطو درون سال ۱۳۹۴ مجددا ازدواج کرد.

درون این پست از مجله اینترنتی مجله تفریحی مطلبی درون مورد

ارائه شده هست ، درون صورتی که محتوای این پست مورد دقت تان واقع شده هست، می توانید برای مشاهده مطالب بیشتر درون این موضوع به دسته بندی

چهره ها

مجله اینترنتی مجله تفریحی مراجعه کنید .

سامان ارسطو با نام پیشین فرزانه ارسطو؛ درون ۱۵ خرداد سال ۱۳۴۶ درون شاهرود به دنیا آمد. ارسطو بازیگر، کارگردان، نمایش‌نامه و فیلم‌نامه‌نویس، و مدرس تئاتر اهل ایران هست. او کار بازیگری تئاتر خود را درون سال ۱۳۶۴ آغاز کرد، و از اين بنابراين پیوسته تا کنون به این حرفه مشغول بوده هست. درون سال ۱۳۶۷ با نویسندگی و کارگردانی نمایش‌نامه‌ی «سلول هیجده» وارد حرفهٔ کارگردانی تئاتر و نمایش‌نامه‌نویسی هم شد. عضویت درون هیئت مدیرهٔ انجمن نمایش شاهرود از دیگر فعالیت‌های وی درون همان سال هست.

یازده سال بعد از شروع به کار درون زمینهٔ بازیگری حرفه‌ای درون تئاتر، سامان ارسطو با بازی درون سریال «سفرهٔ عقد» پا به عرصهٔ بازیگری درون سینما و تلویزیون نیز گذاشت. فیلم کوتاه «یک روز بالاخره ما رو از کافه می‌ندازن بیرون» درون سال ۱۳۸۵ به کارگردانی وی ساخته شد، و این آغاز فعالیت او درون زمینهٔ فیلم‌سازی هست. به علاوه او تا کنون ده فیلم‌نامه نوشته هست.

سامان ارسطو دیپلم علوم انسانی دارد. او همچنین دارای گواهینامهٔ درجه دو هنری (معادل فوق لیسانس) درون زمینه تئاتر هست، که ولي هنوز از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد صادر نشده هست.

سامان ارسطواین هنرمند علاوه بر کار هنری خود درون زمینه‌های دیگری نیز فعالیت دارد، از جمله:

از سال ۱۳۸۲ به شکل غیر مستقیم با انجمن حمایت از حیوانات همکاری می‌کند، و از سال ۱۳۸۸ پانسیونی جهت نگهداری سگ‌ها و گربه‌ها راه‌اندازی کرد، که این پانسیون همچنان دایر هست.

از سال ۱۳۸۷ به صورت شخصی درون راستای معالجات روحی و جسمی به حمایت افراد ترنسکشوال (.T.S) درون تهران و شهرستان‌ها می‌پردازد.

او از سال ۱۳۹۱ با یکی از مؤسسات حمایت از قشر آسیب‌پذیر کارتون‌خواب‌ها درون ایران همکاری می‌کند.

تغییر جنسیت سامان ارسطو بازیگر تئاتر و تلویزیون

سامان ارسطو یکبار درون ۲۴ سالگی به اصرار خانواده ازدواج کرد و بعد از یک روز زندگی با شوهر، از او جدا شد. او یک ترنسکشوال بوده که درون سال ۱۳۸۷، درون سن ۴۱ سالگی، تغییر جنسیت داد و از اين بنابراين نام خود را از فرزانه به سامان تغییر داد. وی درون همان سال ازدواج کرد و درون سال ۱۳۹۰ جدا شدند. سامان ارسطو درون سال ۱۳۹۴ مجددا ازدواج کرد.

سامان ارسطو درباره هزینه جراحی‌اش اینگونه توضیح داده هست: «دو تا جراحی اولم نزدیک به ۹ میلیون تومان هزینه داشت که با کمک مهتاب کرامتی و پادرمیانی‌هایش به ۴۰۰ هزار تومان رسید و این واقعاً کمک بزرگی بود که هیچ‌وقت فراموش نمی‌کنم. جراحی دوم که مهم‌ترین و اصلی‌ترین جراحی بود پول زیادی می‌خواست؛ چیزی حدود ۲۰ میلیون تومان که با کمک ۳۰ نفر از همکارانم این مبلغ تهیه شد.»

سامان ارسطو درون پاسخ به این سوال که چطور از فرزانه به سامان رسیدید، تاکید می‌کند: «وقتی تغییر جنسیت دادم، با همسرم اسم‌هایی مثل فرزین، بردیا و سامان را گزينش کردیم، هرکدام را چند روز صدا زدیم؛ سامان بیشتر از تمامي اینها به من می‌آمد و دوستش داشتم. سال ۸۷ با همسرم نامزد کردیم، ۹ تیر ۸۸ تاریخ عقدمان بود و اردیبهشت ۹۰ از هم جدا شدیم. قسمت این بود که اینطوری زندگی کنم.»

این پست توسط بخش چهره ها مجله مجله تفریحی گردآوری شده هست , امیدواریم از مطالعه مطلب

آشنایی با سامان ارسطو بازیگر تغییر جنسیت داده سریال تلویزیونی به همراه تصوير

دسترس کافی برده باشید، از شما دعوت می شود از مطالب مرتبط با این پست دیدن فرمایید .


مطالب پیشنهادی