بهترین نویسندگان داستان‌های ترسناک - مجله تفریحی
۲۳ام دی ۱۳۹۶ تفریحی

بهترین نویسندگان داستان‌های ترسناک

یک نویسنده ژانر وحشت بدون دسترس از جلوه های ویژه و موسیقی متن هراس انگیز، با تنهاترین ابزارش که واژه‌ها هستند خوانندگان را طلسم می‌کند و با دست و پایی لرزان پای داستان های تاثیرگذارش می‌نشاند.

سایت انگلیسی «فهرست شگفت انگیز »، فهرستی از ۱۰ نویسنده را منتشر کرده هست که از قلم اين ها ترس و وحشت می بارد. ما بر پايه این فهرست، اطلاعات کامل تری از این نویسندگان که اين چنان خلاقانه، تخیل و واقعیت را به هم آمیخته اند و خوانندگانشان را به اوج هیجان و وحشت می رسانند برایتان آماده کرده ایم تا با شناختن این نویسندگان درون صورتی که به این ژانر علاقه مند هستید، مستقیما به سراغ کتاب های اين ها بروید و ماجراجویی های ترسناک شان را دنبال کنید.

سلطان سلاطین وحشت

http://telesieg.ir/wp-content/uploads/2018/01/57586927.jpg

استیفن کینگ نویسنده آمریکایی که  خالق بیش از ۲۰۰ اثر ادبی درون گونه  های وحشت و خیال پردازی هست  درسال ۱۹۴۷ به دنیا آمد. این که نام «استیفن کینگ» به عنوان اولین فرد درون گروه نویسنده های ترسناک بیاید عجیب نیست چرا که استیفن کینگ، استاد بلامنازع خلق موقعیت های ترسناک و داستان های هولناک هست و سال های زیادی هست که از این نظر، هیچ کس به اندازه او  درون ژانر وحشت شهرت نداشته هست. یکی از مسائلی که به استیفن برای شهرت باورنکردنی اش کمک زیادی کرد، ساخت ویدئو و سریال هایی بود که براساس گفته های او تولید شد که از مهم ترین اين ها می توان به ویدئو سینمایی «رهایی از شائوشنگ» اشاره کرد که با الهام از رمان این نویسنده، ساخته شده هست.

مهم ترین آثار: درون قتلگاه، مرگ جک همیلتون، مرد کت شلوار مشکی ، تلفن همراه، راز و آتش افروز


جانی خیال پرداز

http://telesieg.ir/wp-content/uploads/2018/01/Weird-Tales.jpg

رامسی کمپبل داستان نویس، ویراستار و منتقد انگلیسی هست که بیش از ۵۰ سال درون حال نوشتن هست. رامسی کمپبل که هم اکنون  ۷۱ سال دارد، جزو کسانی هست که حتی با داستان های کوتاه هم می تواند خواننده اش را میخکوب کند چه برسد به داستان های بلند یا حتی ویدئو نامه هایی که تاکنون از او منتشر شده هست. او صرفا یک جنایی نویس ویدئو های ترسناک نیست و شهرت خود را مدیون داستان های جنایی هست که با درونمایه تخیل آمیخته اند. او جزو اولین کسانی بود که توانست دو موضوع جنایت و تخیل را با هم ترکیب کند و دو جایزه مهمی که تاکنون درون این حوزه به دست آورده را مدیون همین خلاقیتش هست. «فول مهربان» یکی از کتاب های پرمخاطب این نویسنده هست.

مهم ترین آثار: آدمک داخل جعبه، فول مهربان، ساکنان دریاچه، اهریمن روشنایی، عروسکی که مادرش را بلعید


مبدع داستان های کارآگاهی

http://telesieg.ir/wp-content/uploads/2018/01/poe_dinner.jpg

ادگار آلن پو نویسنده ای که درون سال ۱۸۰۹ به دنیا آمد و فقط ۴۰ سال زندگی کرد. از او به عنوان مبدع داستان های کارآگاهی  یاد می‌شود که می خواست از راه نویسندگی، مخارج زندگی‌اش را تأمین کند. او جزو کسانی هست که وقتی دیگران آثارش را شناختند و به دنبال این بودند تا کتاب هایش را بخوانند، از دنیا رفته بود. بعد از فوت او، دنیای ادبیات وحشت برای همیشه یک نویسنده بی مانند را از دست داد، کسی که درون به تصویر کشیدن دنیای ترس و وحشت با دسترس از کلمات نظیر نداشت. بسیاری از منتقدان اعتقاد دارند آلن پو، مبدع داستان های کارآگاهی هست. درون کشور ما آلن پو، نویسنده بسیار شناخته شده ای هست که علاقه مندان زیادی دارد.

مهم ترین آثار: هفت داستان، گربه سیاه، زنده به گور، نقاب مرگ سرخ، قتل‌های خیابان مورگ،  سایه و نامه دزدیده شده.


نویسنده روانی

http://telesieg.ir/wp-content/uploads/2018/01/bloch_2.jpg

بلاک نویسنده ۷۷ ساله  آمریکایی صاحب سبک درون گونه‌های وحشت، جنایی و علمی-تخیلی بود که درون سال ۱۹۹۴ از دنیا رفت. «رابرت بلاک» نام شناخته شده ای درون ادبیات کشور ما نیست اما این مرد جزو نویسندگانی هست که به قول معروف از نوک قلمش «ترس» و «وحشت» می چکد. درست هست که ما شناخت خیلی زیادی از بلاک نداریم اما برای به خاطر آوردن او کافی هست اشاره ای کنیم به ویدئو «روانی» ساخته آلفرد هیچکاک. داستان ترسناک ویدئو روانی با اقتباس از رمان پرفروش بلاک ساخته شده هست. بلاک زمانی به نویسندگی روی آورد که درون چند مایلی خانه اش، قاتلی زنجیره ای دست به قتل زد. او از این قتل چیزهایی شنید و همان موقع به فکر افتاد رمانی بنویسد که درون اين، یک روانی درون منزل خود، زن ها را می کشد.

مهم ترین آثار: اين قطار عازم جهنم، قضیه، هیولای صومعه، ارادتمند شما، جک درنده


خالق سرزمین اشباح

http://telesieg.ir/wp-content/uploads/2018/01/Darrenshan_2351840b.jpg

دارن اشاگنسی معروف به دارن شان  نویسنده ۴۵ ساله اهل ایرلند هست. زمانی که دارن شان سه ساله بود و هیچ مهدکودکی او را برای نگهداری قبول نمی کرد، خانواده اش فکر نمی کردند زمانی برسد که پسر شیطان و شلوغ شان جزو نویسندگان تراز اول ژانر وحشت قرار گیرد. او سال ۲۰۰۰ کتاب کودکانه اش را تحت عنوان «سیرک عجایب» نوشت. بعد از ساخت ویدئو های سینمایی بر مبنای داستان های او، دارن شان دست به قلم شد و درون کمتر از پنج سال توانست ۱۱ کتاب دیگر بنویسد و همان سال ها بود که این نویسنده امتیاز اقتباس از کتاب هایش را به کمپانی «یونیورسال استودیو» فروخت. مشهورترین کتابی که او به رشته تحریر درآورده، مجموعه «سرزمین اشباح» هست که شرح ماجرای کابوسی دنباله دار هست که او درون زندگی اش تجربه کرده هست.

مهم ترین آثار: جلاد لاغر، شاهزاده اشباح، شکارچیان غروب، لرد لاس، قاتلان سحر، دخمه خونین، فریادی از تاریکی، قهرمانان دوزخ

متخصص درون احضار روح

http://telesieg.ir/wp-content/uploads/2018/01/MR-James-1-679x382.jpg

مونتاگ رودز جیمز معروف به ام. آر. جیمز سال ۱۸۶۲ درون انگلستان به دنیا آمد و ۷۴ سال بعد درون همان جایی که به دنیا آمده بود، دار فانی را وداع اعلام کرد. زمانی که حرف کتاب هایی با موضوع ارواح به میان می آید، قطعا «ام. آر. جیمز» یکی از مشهورترین نویسندگانی هست که درون این حیطه قلم زده هست. جیمز قبل از حضور درون دنیای نویسندگان عامه پسند، یک محقق شناخته شده بود که درباره قرون وسطی تحقیق می کرد. او متخصص احضار کردن روح درون کتاب هایش هست و چنان با تبحر این کار را انجام می دهد که نمی توان نظیرش را دید. او استاد کالج های «کینگ»،«کمبریج»و«آنت» درون انگلستان بود.تا یادمان نرفته یاد آوری کنیم مراقب باشید او را با «هنری جیمز» داستان نویس آمریکایی اشتباه نگیرید.

مهم ترین آثار: کافیه که سوت بزنی تا بیام سراغت، کتاب نفیس کشیش آلبریک،  کشف افق های غیر منتظره


شاعر دنیای وحشت

http://telesieg.ir/wp-content/uploads/2018/01/PeterFrancis_000.jpg

پیتر فرانسیس اشتروب متولد ۲ مارس ۱۹۴۳یک نویسنده و شاعر آمریکایی هست. داستان های ترسناک او چندین جایزه ادبی مانند جایزه برام استوکر، جایزه جهانی فانتزی و جایزه انجمن بین المللی ترسناک را دریافت کرده هست. پیتر اشتروب قبل از این که وارد دنیای وحشت شود، شاعر بود اما این که چطور سر از این حیطه درآورد، مشخص نیست. او درون هفت سالگی بر اثر سانحه تصادف، ویلچرنشین شد و تا زمان ها نمی توانست راه برود اما طولی نکشید که او درون عین ناامیدی توانست راه رفتن را تجربه کند. پیتر درون حالی به سمت نویسندگی رفت که مادرش می خواست او وزیر و پدرش دوست داشت او ورزشکار شود اما پیتر هر دو را ناامید کرد و درون حیطه نویسندگی به شهرت رسید.

مهم ترین آثار: خانه سیاه، مردی که بر مه پل زد، طلسم، ازدواج، تحت ونوس، داستان شبح، رمز و راز، پسر گمشده، راز شب


پرچم دار وحشت کیهانی

http://telesieg.ir/wp-content/uploads/2018/01/lovecraft-main.jpg

هوارد فیلیپ لاوکرافت  نویسنده آمریکایی ژانر   وحشت، خیال‌پردازی و علمی – تخیلی  هست  که درون سال ۱۸۹۰ به دنیا آمد و ۴۶  سال بیشتر زندگی نکرد. هوارد فیلیپس لاوکرافت که درون دنیای ادبیات به اچ پی لاوکرافت معروف هست، از جمله نویسندگان صاحب نظر درون ادبیات گوتیک هست و محال هست داستانی بنویسد که درون اين خبری از وحشت و هراس نباشد. با اين‌ که مخاطبانش درون زمان زندگی‌ او محدود بودند، اما او به عنوان یکی از تأثیرگذارترین نویسندگان سبک وحشت شناخته شد. لاوکرافت درون کشور ما با رمان «رنگی از دنیای ناشناخته»  به شهرت رسید. او موجودات و شخصیت های زیادی مانند هیولاها، شیاطین و … را درون داستان های خود خلق کرد و توانست درون زمینه وحشت آفرینی بسیار موفق عمل کند. لاوکرافت پرچم دار ادبی سبکی بود که با نام وحشت کیهانی معروف هست.

مهم ترین آثار: رنگی از دنیای ناشناخته، کیمیاگر، گور، اين سوی دیوار خواب و ستاره قطبی


مشهور ترسناک

http://telesieg.ir/wp-content/uploads/2018/01/matheson_2599798b.jpg

ریچارد ماتسون نویسنده آمریکایی داستان های علمی – تخیلی که معروف‌ترین کتابش «من مشهورم» هست و حداقل ۸۰ اثر دیگر از وی مورد اقتباس سینمایی و تلویزیونی قرار گرفته‌ هست درون سال ۲۰۱۳ زمانی که  ۸۷ سال داشت از دنیا رفت. برای شناخت ریچارد ماتسون باید یک سرنخ به شما بدهم تا او را کامل تر بشناسید. ویدئو سینمایی «من مشهورم» جزو ویدئو های ماندگار سینمای دنیاست که بارها از شبکه های تلویزیونی مختلف کشورمان پخش شده هست. این ویدئو ناب که تلفیقی از ژانر وحشت و فانتزی هست خالقی ندارد جز «ریچارد ماتسون». ولي اگر شما کتابی را که ریچارد ماتسون گفته هست، بخوانید به این نتیجه می رسید که کتاب او یک سر و گردن بالاتر از ویدئو سینمایی هست که درون قاب تلویزیون دیده اید. این نویسنده درون ۸۷ سالگی هم جزو بهترین نویسندگانی بود که درون حوزه ادبیات وحشت و فانتزی فعالیت داشتند.

مهم ترین آثار: من مشهورم، مردکوچک، خانه جهنم، کابوس درون ۲۰۰۰ پا، فولاد، خشم یک شنبه


خالق سرزمین اشباح

http://telesieg.ir/wp-content/uploads/2018/01/gettyimages-132011400-h_20147.jpg

کلایو بارکر نویسنده، کارگردان و هنرمند هنرهای تجسمی درون ژانرهای خیال پردازی و وحشت، اهل انگلستان هست که هم اکنون ۶۵ سال سن دارد. یک مجموعه کتاب به نام «کتاب های خونین» وجود دارد که «کلایو بارکر» اين ها را به رشته تحریر درآورده هست و اگر جزو طرفداران ژانر ترسناک هستید، قطعا نباید این مجموعه را از دست بدهید. این مجموعه به قدری جذاب و ترسناک هست که استیفن کینگ هم نویسنده اين را جزو کسانی می داند که می توانند آینده ژانر وحشت را بسازند. نقاشی ها و تصاویر بارکر درون گالری های ایالات متحده و همچنین درون کتاب های خودش برجسته هست. بارکر مدتی هست که دور ژانر وحشت را خط کشیده اما طرفداران او زمان زیادی هست درون انتظار هستند تا او یک بار دیگر به این حوزه سر بزند و اين ها را تا سر حد مرگ بترساند.

مهم ترین آثار: کتاب خونین، قلب، نمایش بزرگ و ارز، دزد همیشه، روزهای سحر و جادو، روزهای جنگ، خانه تعطیلات


منبع: روزنامه خراسان

دريافت ویدئو ایرانی
بهترین نویسندگان داستان‌های ترسناک


مطالب پیشنهادی