تیم قلعه نویی مقابل «ماشین گلزنی» قطری زانو زد - مجله تفریحی
۲۴ام بهمن ۱۳۹۶ تفریحی

ذوب آهن درون اولین دیدار آسیایی‌اش برابر تیمی شکست خورد که می‌تواند یک مدعی جدی برای قهرمانی درون آسیا باشد.

خبرگزاری مهر – گروه ورزشی: اگر ابطال سهمیه نفت تهران نبود، قطعا الان ذوب آهن درون لیگ قهرمانان آسیا حضور نداشت. این تیم که از سهمیه‌ای ناخواسته برای آسیایی شدن دسترس کرد درون مرحله پلی آف این مسابقات هم به حریفی نسبتا ساده از کشور هند برخورد کرد و با یک پیروزی قاطع خانگی به مرحله گروهی این مسابقات رسید تا با سه تیم لوکوموتیو تاشکند، الوحده امارات و  الدحیل قطر همگروه باشد. گروهی که درون نگاه اول به نظر می‌رسد درون مقایسه با سه گروه دیگر ساده‌تر باشد.

اما شاگردان قلعه نویی درون نخستین گام خود درون این مسابقات به مصاف یکی از قدرتمند ترین تیم های غرب آسیا رفت و درون حالی که ابتدا با یک گل از این تیم پیش افتاده بود، درون نهایت مغلوب خط حمله افسانه‌ای الدحیل این تیم ثروتمند عربی شد.

الدحیل تیم جدید التاسیسی هست درون سال ۲۰۰۹ فعالیت حرفه‌ای اش را با نام لخویا آغاز کرد و فصل گذشته نام اين به الدحیل تغییر یافت. الدحیل یکی از متمول ترین تیم های غرب آسیا هست و چند ملیتی ترین تیم حاضر درون لیگ قهرمانان آسیا می باشد.

آنها ستاره‌های زیادی درون ترکیبشان دارند که بی‌تردید شاخص ترین آنها یوسف العربی هست. مهاجم دو ملیتی مراکشی – فرانسوی که ولي شب گذشته به ذوب آهن گل نزد، اما یکی از مهره‌های تاثیرگذار این تیم بود. این مهاجم درون فصل جاری ۲۱ بار برای تیم باشگاهی‌اش گلزنی کرده تا از او با عنوان ماشین گلزنی یاد شود. 

این مهاجم ۳۱ ساله با ۲۱ گل زده درون صدر جدول گلزنان لیگ ستارگان قرار دارد. او خطرناک ترین مهاجم الدحیل بود اما تنها بازیکن خطرناک این تیم نبود. یوسف المساکنی کاپیتان و دیگر مهاجم خطرناک این تیم نیز با ۱۶ گل زده دومین گلزن برتر لیگ قطر هست. این دو بازیکن روی هم با ۳۷ گل زده یک آمار رویایی از خود به جای گذاشته‌اند. از ۱۲ تیم حاضر درون لیگ قطر، اگر الدحیل را فاکتور بگیریم تنها دو تیم السد و الریان از مجموع گل‌های زده این دو بازیکن بیشتر گل زده اند و تعداد گل های زده ۹ تیم دیگر از مجموع تعداد گل های این دو بازیکن کمتر هست. یوسف العربی به تنهایی از ۶ تیم حاضر درون این مسابقات بیشتر گل زده هست.

«تی‌هی نام» با ۸ و «علی المعز» با ۶ گل دیگر گلزنان برتر این تیم هستند. همین بازیکن به همراه لوئیز جونیور هر یک با ۴ گل زده بهترین پاسور های این تیم محسوب می شوند.

الدحیل قاطعانه درون صدر جدول لیگ ستارگان قطر قرار گرفته هست. این تیم بدون شکست، با ۱۳ پیروزی و ۳ مساوی و کسب ۴۲ امتیاز صدرنشین لیگ ستارگان قطر هست. آنها ۵۹ گل درون ۱۶ بازی زده‌اند که این آماری بسیار جالب برای این تیم محسوب می شود.  الدحیل درون ساختار دفاعی هم عملکرد خوبی دارد و با ۲۰ گل خورده از این حیث تنها السد را جلوتر از خود می بیند.

الدحیل ۴ بازیکن خارجی و ۶ بازیکن ملی پوش دارد که این نشان دهنده دست باز جمال بلماضی، مربی ۴۱ ساله و فرانسوی این تیم برای دسترس از بازیکنان مورد نظر درون ترکیب تیمش درون هر بازی کاملا  هست. 


مطالب پیشنهادی